הטכנולוגיה של מכשיר אידוי קנאביס: איך זה עובד?

אחד המוצרים שנכנסו לחיינו בסערה בשנים האחרונות הוא הופורייזר או המאדה. מדובר על מכשיר אשר בא להחליף את צורת העישון הרגילה של קנאביס על ידי עישון ג'וינט או באנגים. מעבר ליתרונות הברורים של מכשיר האידוי לקנביס, זהו גם מכשיר אשר עושה שימוש בטכנולוגיות חדישות הן באופן ייצורו והן באופן פעולתו. זה מה שעושה אותו נושא נפלא לחובבי מדע, טכנולוגיה וחדשנות. הישארו עימנו – יהיה מעניין!

מה חדש באידוי?

למתבונן מן הצד, נראית פעולת האידוי מאד דומה לזו של עישון. זה נראה כמו עישון במתקן יותר חדש, לא כמו משהו שונה לחלוטין. אין דבר רחוק יותר מהמציאות. מכשיר אידוי קנאביס פועל באופן שונה מאד מסתם מכשירי עישון. הדבר הראשון שיסגיר את זה יהיה חוסר העשן. אם תתבוננו במי שמאדה קנביס, בוודאי תבחינו בענן גדול מסביבו. מהר מאד אותו ענן יתאדה לצדדים ויעלם. זאת משום שאין שם אפילו חלקיק עשן אחד. כך הענן עשוי מאדי מים ומעט מאד תמצית מאודה של החומרים הפעילים עצמם אשר רבם התפרקו ונספגו בריאות של המעשן.

בנקודה הזאת שווה לעצור רגע ולהבין את ההבדל העקרוני בין עשן לאדים. רבים לא יודעים זאת, אבל עשן לא מוגדר מבחינת הגדרת מצבי הצבירה כגז. עשן הוא למעשה מוצק. הוא מורכב מחלקיקים מוצקים זעירים אשר נישאים באוויר. האדים שיוצאים ממאדה הקנביס לעומת זאת הם ממש כמו אדי מים רגילים. לכן הם נעלמים ומתאדים כמה שניות לאחר השחרור באוויר.

המיצוי של החומר הפעיל במכשיר אידוי לא נעשה על ידי שריפה אלא על ידי חימום מבוקר של הקנביס. שריפה גורמת לחמצון וטמפרטורות לא נשלטות. אידוי לעומת זאת, ממיס לאיטו את החומר הפעיל והופך אותו ממצב צבירה נוזלי לגז. הגז הזה מגיע לריאות באופן נקי יחסית ללא חלקיקים של חומר שרוף, קרי עשן.

הטכנולוגיה של מכשיר אידוי קנאביס: איך זה עובד?

מכשיר האידוי

במכשיר האידוי לקנביס יש תא קטן בו מכניסים את החומר. התא הזה מתוכנן בגודל מסוים כאשר צריכים למלא אותו עד תומו. במידה ורוצים למלא פחות, צריך להשתמש בהתקן מיוחד המאפשר זאת. פעולת החימום נעשית באופן מדויק למדי על ידי גופי החימום בטכנולוגיה חדישה. מכשיר אידוי איכותי הוא כזה שיכול לשמור על טמפרטורות קבועות של תא האידוי ולהוציא זרם קבוע של אדים ממנו. מכיוון שמדובר בתהליך מדויק יחסית בו יש משמעות לגודל התא ולמגע הדוק בין החומר לדפנות, יש לשמור על תחזוקה נאותה. זה אומר ניקיונות של המכשיר באופן קבוע ולפי הוראות היצרן.

אם שאלתם את עצמכם אם ניתן להשתמש בחומר אשר יוצא ממכשיר האידוי, התשובה מורכבת. בעיקרון, לאחר מיצוי כל החומר, לא ניתן לאדות אותו שוב. מה שנשאר הוא מעט מאד חומר פעיל מסוג שונה. יש כאלו אשר מכינים מזה עוגיות לצריכת קנביס דרך מערכת העיכול. אם זה משהו שמתאים לכם, תוכלו לנסות גם.

חשוב להבין בעת הרכישה מהו תהליך הניקוי ולדאוג שיש לכם את כל האביזרים בכדי לבצע אותו כפי שנדרש.

מכשירי האידוי מגיעים בשתי תצורות עיקריות: ניידים ונייחים. המכשירים הניידים הם כמובן נוחים יותר לשימוש. המכשירים הנייחים הם לעיתים קרובות מדויקים יותר בתהליך האידוי וכמובן, לא צריכים סוללות לשם הפעלה. מה שחשוב יותר מבחירת דגם נייד לנייח היא בחירה של מכשיר ממותג מוכר וממשווק אמין. מכשיר אידוי טוב ישמש אתכם שנים ארוכות, כך שאפילו אם שילמתם כמה שקלים יותר, בחשבון הכללי זה יהיה שווה את זה.

נגישות