כל מה שצריך לדעת לפני שמתחילים ללמוד מדעי המחשב

אם בעבר הלא רחוק רוב הנרשמים למכללות ולאוניברסיטאות התעניינו בראיית חשבון, עריכת דין ורפואה, כיום ניתן לראות מגמה הולכת וגוברת של הרשמה ללימודי מדעי המחשב. מה הופך את הלימודים למבוקשים ומה לומדים? להלן הפרטים.

לימודי מדעי המחשב:  כל מה שרציתם לדעת

מדעי המחשב הוא תחום חדש יחסית, אולם הוא מתפתח בצורה מטאורית והביקוש אליו רק הולך ועולה. הסיבה לכך נעוצה בהבנה של סטודנטים כי תחום מדעי המחשב מאוד מבוקש בשל היותו כרטיס כניסה אל עבר קריירה ענפה, במגוון תחומים. למעשה, לבוגרים מובטחת עבודה בחברות הייטק כמו גם חברות ממשלתיות המשוועות לעובדים מיומנים, מיד בסיום הלימודים. הלימודים עצמם מורכבים מ 40% קורסים בנושא מתמטיקה ואילו שאר הלימודים מתמקדים בחלק הפרקטי של מדעי המחשב. את הסטודנטים מכשירים בכדי להבין לעומק בעיות תיאורטיות ע"י פיתוח של חשיבה אנליטית, ולכן מדובר בלימודים המשלבים לא רק את החומר העיוני אלא גם פיתוח אישי ופרקטי. קורס התכנות הוא קורס בסיסי בלימודי מדעי המחשב, כאשר לצדו ניתן למצוא קורסי בחירה במגוון נושאים: טכנולוגיית אינטרנט, מערכות הפעלה, בסיסי נתונים ועוד.

כל מה שצריך לדעת - לפני שמתחילים ללמוד מדעי המחשב

מהם תנאי הסף ללימודי מדעי המחשב?

תנאי הקבלה ללימודי מדעי המחשב נחשבים לגבוהים במיוחד. אם תבחרו ללמוד את התחום באוניברסיטה, תידרשו להציג ציון של מעל ל 600 בבחינת הפסיכומטרי וכן ממוצע 90 בבגרויות. אולם, אם תבחרו ללמוד במכללות תוכלו להתקבל ללימודים עם ציון 550 בפסיכומטרי, אולם תידרשו לבצע לפני הלימודים מכינה. צריך לקחת בחשבון כי מאחר ומדובר בלימודים מבוקשים, על כל מקום מתמודדים מספר מועמדים ולכן ככל שתנאי הפתיחה שלכם (קרי ציון בגרות ופסיכומטרי גבוהים) כך תוכלו לשפר את הסיכויים שלכם ולהתקבל ללימודים. משך התואר הוא כשלוש שנים, כאשר נדרש להגיש פרויקט גמר. בסיום הלימודים תקבלו תעודת A.B, כאשר ניתן לשלב את הלימודים במסלול דו-חוגית  וללמוד במקביל עריכת דין, ראיית חשבון או מנהל עסקים – ובהתאם לכך להרחיב את ההשכלה האקדמאית.

למי הלימודים מתאימים?

אם תחומי הטכנולוגיה, המדע והמחשוב מדבר אליכם – אין ספק כי הלימודים יספקו לכם את המענה המושלם בעבור הקריירה העתידית שלכם לדוגמה, מציאת עבודה כמתכנת ג'אווה תלויה בהכשרה מתאימה כדי להתקבל למשרות טובות. נוסף לכך, רוב רובם של הסטודנטים במסלול מדעי המחשב מתחברים לתחום הריאלי וחזקים בו, ולכן אם תמיד הייתם טובים בתחומים ריאליים הלימודים בהחלט יכולים להתאים לכם. לצערנו, אנו רואים שרוב הסטודנטים במדעי המחשב הם גברים, אולם בשנתיים האחרונות ניתן לראות השתלבות הולכת וגוברת מצד נשים. לסיכום, אין ספק כי לימודי מדעי המחשב מאפשרים לכם לקבל אפשרות יוצאת דופן לקבלת הכשרה מתאימה, ובהתאם לכך לעסוק במגוון תחומים מבוקשים. לרוב, בשנה האחרונה ללימודים מגיעים בכירי התעשייה בכדי לחשוף את הסטודנטים למשרות הפנויות, ולכן אחוז ההשתלבות בשוק העבודה הוא גבוה.

נגישות