מערכות ERP לעסק: כל היתרונות שיעזרו לכם לניהול המשאבים

עסקים מודרניים משתמשים במגוון רחב של מערכות מחשוב. חלקן קטנות יחסית, אחרות רחבות למדי, חלק מטפלות בפעילויות ספציפיות, בעוד אחרות מסייעות בפעילויות ליבה מרכזיות. מעטות המערכות בנוסח Enterprise Resource Planning (או ERP), אשר ידן בכל במידה רבה כל כך ושהן בעלות השפעה דרמטית על עסקים. מהם היתרונות שמערכות כאלה מציעות? ומה מיוחד בתפנית?

תפנית – התמחות במגזרים ועוד

תפנית היא מערכת ERP לעסקים גדולים שמפתחת חברת הטכנולוגיה מטריקס. המערכת מותאמת למגזרים עסקיים שונים, במטרה לתת את המענה המיטבי עבורם. המערכת מציעה עבור כל מגזר פתרון ייחודי עבורו. זאת לצד הפעולות הרגילות שהיא מאפשרת לבצע, כניהול רכש או ניהול מלאי. תפנית היא תוצאה של פיתוח מתקדם שמותאם לשוק העבודה הישראלי, אשר מבוצע מזה כשני עשורים. אלה פתרונות ייעודיים וייחודיים, שהם "בסט אוף בריד" בתחומם. בין המגזרים שבהם מדובר: אשראי חוץ בנקאי, יבוא ושיווק מוצרי צריכה, יבואני רכב, ליסינג והשכרה, קמעונאות, מרכזים רפואיים, ניהול מרלו"גים, גופים העוסקים בנכסים ונדל”ן מניב, מוצרי גמר לבית (ריצוף, קרמיקה, סניטציה), מוסדות אקדמיה ומלכ”רים, חברות שירותים ובתי דיור מוגן.

מעבר להתאמה למגזרים, יש למערכות ERP עוד יתרונות רבים לעסקים, בהם:

יכולות התאמה אישית מתקדמות

עסקים שונים זה מזה לא רק מבחינת המגזר שבו הם פועלים, היבט בו הם יכולים לקבל את תפנית מותאמת מראש. מעבר לכך, ישנן התאמות לעסק הספציפי, שבוודאי ירצו לעשות. מערכות ERP דוגמת תפנית מאפשרות לבצע גם התאמות כאלה. התאמות כאלה מסייעות לעסק להפיק את מרב התועלת ממערכת ה-ERP והן מתבטאות עד רמת תהליכי העבודה, תפריטי ההפעלה, טפסים ושדות בטפסים ועוד. התאמות אלה קלות לביצוע מתוך המערכת והן לא דורשות ידע בתכנות.

אוטומציה לייעול וחסכון במשאבים

אחת היכולות המתקדמות במחשוב שעסקים נעזרים בהן להשגת ייעול מתקדם במיוחד היא אוטומציה. למערכת ERP יש פוטנציאל רב מבחינה זו ואכן, תפנית לדוגמה מציעה לממש אוטומציה באמצעות רכיב מחולל תהליכים.

מערכות ERP לעסק: כל היתרונות שיעזרו לכם לניהול המשאבים

תאימות ואינטגרציה

מערכות ה-ERP כוללות תאימות ואינטגרציה מובנות, למגוון מערכות נפוצות ופורמטים מקובלים. למשל, כלי אופיס של מיקרוסופט. הן גם מסוגלות להתממשק עם מערכות אחרות, בהתאם לצורך. מרכיבי המערכת השונים מסוגלים לתפקד כל אחד בפני עצמו. נוסף לכך, הם גם מסוגלים לתפקד מול שאר הרכיבים, באינטגרציה מלאה.

ניהול מערכת נוח

למרות המורכבות הבלתי נמנעת של מערכת מסוג זה מאחורי הקלעים, השימוש בהן נוח ופשוט יחסית. הדבר מתבטא בין השאר בממשק משתמש אחיד בכל המערכת ובהתאמת המידע שמוצג על הצג לכל משתמש, בהתאם למצב בו הוא נמצא.

גרסה אחת של האמת

ניהול מאוחד ומרוכז כפי שמציעה מערכת ERP מצמצם סיכונים מסוג כפילויות מידע או מידע רשום בצורה לא סטנדרטית. הוא מספק תמונה עדכנית וברורה לגבי כל המשאבים שמנוהלים במערכת.

שיפור הניהול

סך הכול היתרונות האלה, מתבטא בשיפור רוחבי ניכר של הניהול בעסק. היכולת לראות תמונה אחת של האמת בעסק בכל עניין חשוב ובמהירות, מסייעת להנהלה להבין דברים היטב ולעומק ולקבל החלטות באופן טוב יותר.

לסיכום

מהיתרונות שפירטנו כאן, תוכלו להבין את רמת החשיבות של מערכות כאלה, עבור עסקים אשר מיישמים אותן בחוכמה. זה הוא ללא ספק סוג מערכות מחשוב שכדאי לכל עסק להכיר היטב, כולל מוצרים בולטים כתפנית.

נגישות