טכנולוגיות מיוחדות להצמחת שיער: כל מה שצריך לדעת

כשמדברים על אתגרים קוסמטיים וכאלו הקשורים בדימוי המטרידים גברים בארץ וברחבי העולם כולו, אין ספק כי הבעיה של הדלדלות השיער, הנשירה וההתקרחות, היא אחת הנפוצות ביותר אם לא הנפוצה מכולן. מדובר למעשה על תופעה שנקראת ההתקרחות הגברית הטיפוסית שהיא אופיינת ביותר לגברים. היא נגרמת כתוצאה מהפיכה של הורמון הטסטוסטרון לנגזרת אחרת שלו, שמביאה להיחלשות של זקיקי השיער באזורי הפדחת והמפרצים, עד לנשירה של השערה כאשר בנקודה מסוימת השערות מפסיקות לצמוח לגמרי. ובעוד לא מדובר בבעיה עם השלכות רפואיות כלל, המשמעות החיצונית והאסתטית היא מרחיקת לכת עבור גברים רבים שההתקרחות פוגעת להם בביטחון העצמי במידה רבה. למרבה המזל, כיום ישנן טכנולוגיות שיכולות לעזור ואנו רוצים לדבר כעת בקצרה על כמה מהן.

מסרק לייזר

אם אתם רוצים לדעת עוד על תופעת ההתקרחות ועל פתרונות פוטנציאלים שעשויים לסייע, אתר Balding ייתן לכם את כל המידע שאתם צריכים ושם גם תוכלו ללמוד בפירוט על מסרק הלייזר.

מסרק הלייזר הוא גאדג'ט טכנולוגי מיוחד שמטרתו להחיות את זקיקי השערה הרדומים שנמצאים בתהליך של הפסקת הצמיחה. כאמור, ההתקרחות הגברית הטיפוסית מתאפיינת בנשירה מוגברת ובאי התחדשות השיער, ואם מצליחים לעודד צמיחה מחודשת, יש סיכוי לגבור במידה מסוימת על הבעיה. זה בדיוק מה שעושה מסרק הלייזר, שמקרין כמה וכמה קרניים בעוצמה נמוכה. הקרניים הללו חודרות מעבר לשכבות העור הראשונות בקרקפת ומגיעות עד לזקיקי השערה הבעייתיים, מה שמעודד בחלק מן המקרים צמיחה מחודשת. פעמים רבות השימוש במסרק הזה מתאים כטיפול משלים לצד טיפולים אחרים.

דרמה רולר

כאן יש לנו מכשיר מיוחד שהפעולה שלו דומה במידה מסוימת לזו של מסרק הלייזר, רק ללא הפן הטכנולוגי. הדרמה רולר זה מעין רולר עם מחטים קטנות שמעבירים על הקרקפת, וכאשר עושים זאת באופן קבוע זה יוצר מעין פציעה קלה מאד שמעודדת זרימת דם מחודשת אל הקרקפת, מה שעשוי לעודד צמיחה מחודשת של השיער. השיטה הזאת נקראת גם מזותרפיה וגם היא מתאימה הרבה פעמים כשיטה משלימה לצד טכניקות אחרות. שימו לב שגם כאן וגם בשיטת מסרק הלייזר עליה דיברנו, חשוב לשמור על התמדה ועקביות בטיפול על מנת לראות תוצאות.

טכנולוגיות מיוחדות להצמחת שיער: כל מה שצריך לדעת

הדמיית שיער

כאן מדובר על טכנולוגיה מיוחדת ומעניינת ביותר, אך חשוב לדעת שלא מדובר על שיטה להצמחת השיער, אלא להשגת מראה של שיער מלא. למעשה מדובר על קעקוע או איפור קבוע על הקרקפת שמדמה למעשה את השיערות, וכך נוצר מראה של שיער מלא. רוב הגברים שבוחרים לעשות את זה מקפידים על גילוח הראש, וכך נוצר מראה של שיער ראש מלא קצוץ. יחד עם זאת, גם כאשר השיער אורך הדמית השיער תבטיח שהמראה לא ייראה דליל וקירח.

השתלת שיער

כאן מדובר על אחד ההליכים הפופולריים ביותר בשנים האחרונות, בו לוקחים זקיקי שיער מאזורים בריאים בראש כמו אזור העורף ומשתילים אותם באזורים המקריחים בפדחת ובמפרצים. לאחר תקופת החלמה לא קצרה השיער המושתל גדל בצורה בריאה וכך למעשה ממלאים את החלקים החסרים. זה לא תהליך זול, אבל הוא בהחלט משתלם ובשנים האחרונות ניתן לראות הרבה מאד דברים ישראלים שטסים לטורקיה ולמדינות זרות אחרות על מנת לעבור את ההליך במחירים נוחים יותר מאלו שמציעים בארץ.

לסיכום – אם תופעת ההתקרחות זה משהו שמטריד גם אתכם, דעו שיש פתרונות וכמה אפשרויות טכנולוגיות לא רעות. כמובן שכדאי ללמוד עוד על כל אחת מהן ולהתייעץ עם הרופא שלכם.