לא בטוחים איפה להתחיל את חיפוש המשרה הבאה שלכם בענף ההייטק? בין אם אתם בוגרים טריים או אנשי מקצוע מנוסים שרוצים לנסות מקום עבודה אחר, תחום ההייטק מציע שפע של הזדמנויות מרגשות. רוצים לעבוד על חידושים פורצי דרך או להיות חלק מצוות שמשנה את הנוף הדיגיטלי? האפשרויות הן עצומות, אבל כך גם התחרות. אז איך תבטיחו שאתם בדרך הנכונה ולא סתם עוד קורות חיים בערמה המצטברת על שולחן המגייסים? בואו נתחיל!

הכירו את ענף ההייטק

לפני שמתחילים בחיפוש עבודה, חובה להכיר היטב את ענף ההייטק. הינה טיפים להכרת התחום בצורה טובה:

 • זהו את הנישה שלכם: הייטק הוא תחום רחב שכולל נישות שונות, כגון פיתוח תוכנה, מדעי הנתונים, אבטחת סייבר, בינה מלאכותית ועוד. קבעו איזו נישה מתאימה לכישורים, לידע ולתשוקה שלכם.
 • הישארו מעודכנים: תעשיית ההייטק מתקדמת במהירות. קריאה קבועה באתרי חדשות טכנולוגיה, כתבי עת או מגזינים תשמור אתכם מעודכנים במגמות ובחידושים האחרונים, וכך לדייק את כיוון חיפוש העבודה שלכם.

התכוננו לקראת חיפוש העבודה

ברגע שאתם מבינים באופן ברור את ענף ההייטק, הכינו את עצמכם כדי שתהיו מועמדים אטרקטיביים. הינה טיפים והמלצות שיעזרו לכם לעשות זאת:

 • עדכנו את קורות החיים שלכם: ודאו שקורות החיים שלכם משקפים את הכישורים, החוויות וההישגים האחרונים שלכם. הדגישו את הכישורים הטכניים שלכם, אך כללו גם מיומנויות בינאישיות, כמו תקשורת או עבודת צוות, מכיוון שאלו בעלי ערך בתעשיית ההייטק.
 • בנו תיק עבודות: לתפקידים מסוימים, במיוחד בפיתוח תוכנה או עיצוב, תיק עבודות המציג את הפרויקטים שלכם יכול להיות כלי רב עוצמה. כללו תיאורים מפורטים, טכנולוגיות שבהן אתם משתמשים וקישורים לפרויקטים או מאגרים חיים.
 • נוכחות מקוונת: שקלו לפתוח פרופיל בלינקדאין, אם עדיין לא עשיתם זאת. פלטפורמה זו נמצאת בשימוש נרחב אצל מגייסים ומנהלי גיוס כדי למצוא מועמדים פוטנציאליים. יתר על כן, בלוג מקצועי משלכם או תרומה לפורומים טכנולוגיים יכולים לבסס את המומחיות שלכם בתחום.

 

 

אסטרטגיות לחיפוש עבודה

כשאתם משלימים את ההכנה לחיפוש המשרה, אתם יכולים להתעמק בחיפוש המשרה שאתם רוצים לעסוק בה. הינה כמה מקומות שבהם אתם יכולים לחפש עבודה בתחום ההייטק:

 • לוחות דרושים מקוונים: אתרים שונים שמתמחים במשרות בתחום ההייטק הם נקודות התחלה טובות. רבות מהפלטפורמות האלה מאפשרות לסנן משרות בהתבסס על מיקום, סוג משרה ורמת ניסיון.
 • אתרים ספציפיים לתעשייה: ישנם לוחות דרושים המוקדשים אך ורק למשרות בתחום, והם עשויים להציע משרות שלא תוכלו למצוא בלוחות דרושים כלליים.
 • אתרי תדמית: אם יש לכם חברות ספציפיות שבהן אתם רוצים לעבוד, בדקו באופן קבוע את עמוד הדרושים באתר שלהם, כי הן עשויות לפרסם משרות פתוחות באופן בלעדי באתר האינטרנט שלהן.
 • קשרים מקצועיים: צרו קשרים עם אנשי מקצוע בתחום ההייטק. השתתפו בכנסים טכניים, סדנאות או מפגשים באזורכם כדי להגיע אל אנשי מקצוע שיכולים לעיתים קרובות להפנות למשרות שונות.
 • לשכות גיוס: ישנן לשכות גיוס המתמחות בענף ההייטק. שיתוף פעולה עם לשכות כאלה יכול לספק גישה למשרות פתוחות שבלעדיות אליהן.

תהליך הגשת הבקשה למשרה

לאחר זיהוי משרות פתוחות באחת מהדרכים שהוזכרו, תהליך הגשת המועמדות מתחיל. כך תגישו קורות חיים כדי שיזמינו אתכם לראיון למשרה:

 • אפליקציות מותאמות: הימנעו משליחת הודעות באפליקציות גנריות, ובנוסף לכך, התאימו אישית את קורות החיים ואת מכתב הסיכום לכל משרה והדגישו מיומנויות וחוויות שרלוונטיות אליה.
 • עקבו אחר ההוראות: לחברות עשויות להיות הוראות ספציפיות להגשת המועמדות לעבודה, כגון פורמט קובץ קורות החיים או צירוף מסמכים נוספים. הקפידו לעקוב אחר ההוראות האלה כשאתם מגישים קורות חיים.
 • בררו על החברה: לפני כל ראיון, בררו על החברה ביסודיות. הבינו מהם המוצרים, התרבות והחדשות האחרונות שלה, כך שתוכלו לשאול שאלות רלוונטיות ולהציג את העניין האמיתי שלכם בתפקיד.

השלב שלאחר הגשת הבקשה

לאחר שליחת הבקשה שלכם, עדיין יש כמה צעדים שכדאי לנקוט. הינה הנקודות שכדאי לפעול לפיהן:

 • עקבו אחר היישומים שלכם: השתמשו בגיליון אלקטרוני או באפליקציה ייעודית כדי לעקוב אחר המשרות שאליהן הגשתם מועמדות, כולל תאריכים, אנשי קשר וכל משוב שהתקבל.
 • התכוננו לראיונות: צפו מראש את סוג השאלות שאתם עשויים להתמודד איתן, במיוחד שאלות טכניות. תרגלו את התגובות שלכם, והתכוננו להציג את כישורי פתרון הבעיות שלכם בזמן אמת.
 • למדו באופן מתמשך: בזמן ההמתנה לתשובות, המשיכו ללמוד ולשפר את המיומנות שלכם. שקלו ללמוד קורסים מקוונים או לימודי תעודה שיכולים לחזק את הכישורים שלכם.

לסיכום

בעולם הדינמי של ההייטק, הבטחת העבודה האידיאלית אינה קשורה רק ליכולת טכנית, אלא לשילוב של מודעות לתעשייה, הכנה קפדנית וחיפוש עבודה אסטרטגי. באמצעות ביצוע השלבים המתוארים במדריך זה, אתם יכולים לצאת לדרך שיכולה לשנות את מסלול הקריירה שלכם. זכרו, כל בקשה וראיון הם ייחודיים ויכולים להיות חוויה לימודית.

נגישות