מתכנת ג'אווה? הטיפים שיעזרו לך למצוא את המשרה הבאה

ג'אווה הייתה ועודנה, בין שפות התכנות המקצועי הפופולאריות ביותר. למעשה, לאורך השנים יש לה תמיד ביקוש, גם אם רמת הביקוש משתנה מעט בהשפעת מגמות שונות. למרות זאת, אין זה אומר שקל למצוא בדיוק את המשרה שאתה מחפש, כמתכנת בשפה זו. הטיפים הבאים, יעזרו לך לעשות זאת:

לזהות את המקורות העיקריים

ראשית, חשוב לזהות את מקורות חיפוש העבודה העיקריים. חברות השמה למשל או אנשי השמה עצמאיים (מה שמכונה הד האנטרים), עדיין רלוונטיים מאוד כמובן. אתם תגלו למשל, שיש לא מעט משרות באתר חברת dialog. לאחר זיהוי והתמקדות במקורות העיקריים האלה, תוכלו להשקיע זמן נוסף בהרחבת המקורות. אבל חיוני שלא לפספס מקור חשוב כזה.

כשאין ניסיון

אם אתם חסרי ניסיון מקצועי ואולי רק סיימתם קורס בתחום זה, אפשר לחשוב על עבודה קצרה בהתנדבות. כדוגמה לניסיון, אפשר לעתים להציג פרויקט אישי שעשיתם בשפת ג'אווה, אם יש לכם והוא איכותי מספיק. כמו כן, נזכיר את האפשרות שמציעים גופי הכשרה שונים, לסייע לבוגרים בחיפוש עבודה.

מתכנת ג'אווה הטיפים שיעזרו לך למצוא את המשרה הבאה

להיות בעניינים

חשוב להתעדכן במקובל בתחום וגם בכל חברה שאליה פונים ולפעול בהתאם. כידוע, כל פנייה למשרה וכל קורות חיים, חשוב להתאים ולהיערך איתם באופן נקודתי ולא לחשוב בצורה גנרית. לדוגמה – להבין מתי חשוב לשלוח קורות חיים באנגלית דווקא.

קבוצות פייסבוק

פייסבוק היא ללא ספק סביבה שימושית מאוד כיום עבור מחפשי עבודה. מומלץ לחפש קבוצות פייסבוק רלוונטיות, להכיר את אופיין ולהיעזר בהן ובחבריהן.

להכיר את לינקדאין

רובנו פעילים בפייסבוק. פחות אנשים מודעים לרשת החברתית לינקדאין. עבור מקצועני תכנות, כדאי מאוד להכיר רשת זו היטב. זאת, מאחר שהיא הרשת החברתית המקצועית המובילה, מזה שנים. לינקדאין מיועדת ספציפית ליצירת קשרים עסקיים והשקעה בה, היא למעשה השקעה לטווח ארוך ביצירת רשת קשרים, שהולכת ומתרחבת. אם אין לכם רשת קשרים כזו, לינקדאין יהיה פחות שימושי לחיפוש עבודה, אבל במחשבה לטווח ארוך, כדאי להשקיע בכיוון זה.

טוב שיש חברים

שיטת "חבר מביא חבר" לאיתור מועמדים לעבודה, היא שיטה חשובה מאוד כיום בתחום ההייטק. למעשה, ניתן לומר ששימוש בלינקדאין מהווה חלק מכך. עדכנו את חבריכם מהתחום שאתם מחפשים עבודה – ייתכן שתשמעו מהם על משרות, שכלל לא תשמעו עליהן אחרת. עוד היבט לנושא זה, הוא הרחבת מעגל ההיכרויות שלכם, באמצעות ביקור בתערוכות מקצועיות וכנסים.

לחדד את המיומנויות

אחת הנקודות הקריטיות ביותר בהשגת משרה חדשה, הוא נושא תהליכי המיון, החל מראיונות עבודה ודרך המבחנים השונים. בתחום טכני כמו תכנות ג'אווה, המבחנים עשויים להיות מאתגרים למדי. לכן, חשוב מאוד להיערך לשלבים מסוג זה מראש והיטב ולתרגל באופן קבוע.

לסיכום

אין סיבה שלא תמצאו לבסוף עבודה כמתכנתי ג'אווה, אך הסתייעות בטיפים אלה ואחרים, תקל ותזרז את התהליך.