פלטפורמת גיוס משאבים לעמותות: זה אפשרי, ואפילו אונליין

מנהלים עמותה ללא מטרות רווח? ובכן, זה באמת לא משנה מהי הפעילות בה אתם עוסקים, המציאות שלכם היא כנראה כזו המחייבת אתכם או את האחראים לגיוס הכספים אצלכם לעסוק באופן קבוע בגיוס משאבים ופנייה לגורמי מימון שונים, כאשר במצבים בהם זה מצליח פחות זה בהחלט עשוי לעכב את הפעילות של העמותה. מתוך כך, קמו בשנים האחרונות גופים וחברות שונות המנסות לסייע בעניין הזה. הן מגשרות בין העמותות לבין תורמים פוטנציאלים, עוזרות לנסח את בקשות הפניה השונות, מספקות הדרכה לאחראי הגיוס בעמותות וכן הלאה. ומתוך כל המיזמים הללו, אחד מתלבט לגמרי בארסנל הרחב של כלים שהוא מציע ובידע המקצועי בתחום המשאבים וגיוס הכספים. הוא נקרא אתר אטלס, ואם אתם עומדים בראשה של עמותה או עוסקים בגיוס כספים בעמותה, בהחלט כדאי שתכירו אותו. הנה כל מה שחשוב לדעת.

אודות אתר אטלס

את הפרויקט המיוחד הזה הקים הרב אור בן שושן אחרי שנים ארוכות של פעילות פילנתרופית. אור הבין שבעידן שלנו חייבים ליצור כלים טכנולוגיים שיקלו על המשימה של גיוס משאבים והחל לחקור את הנושא. הצעד הראשון של המיזם היה להשיק מאגר מידע מקוון עם מידע על אלפי מקורות מימון מהארץ ומחו"ל לעמותות וארגונים. בהמשך פותחו טכנולוגיות מתקדמות נוספות שמטרתן לסייע ולהקל על הגשת הבקשות והמאגר שודרג כך שכל אחראי גיוס כספים יכול להגיע בקלות לכל קרן ומקור מימון הרלוונטיים בעבורו. גיוס כספים לעמותות באתר אטלס הוא כיום הדרך הנוחה והיעילה ביותר לעשות זאת וכבר היום משתמשים בו אלפי אחראי גיוס משאבים ומנהלי עמותות בישראל.

פלטפורמת גיוס משאבים לעמותות: זה אפשרי, ואפילו אונליין

הכלים המרכזיים של אתר אטלס

בואו נרד קצת יותר לעומק הדברים. אתר אטלס הוא כל כך ייחודי בגלל שני הכלים המרכזיים שהוא מציע. כל אחד מהם מתמקד באפיק מימון שונה ופעמים רבות מנהלי עמותות המסתייעים בשניהם במקביל מצליחים להגיע לתוצאות מרשימות תוך זמן קצר ולגייס את הסכומים שהם כיוונו אליהם:

פלטפורמת Fundbase

זהו למעשה המאגר המשודרג שהוא לא פחות מפריצת דרך בעולם העמותות ללא מטרות רווח. הוא מכיל אלפי מקורות מימון, קרנות פילנתרופיות ונדבנים מהארץ ומהעולם ומאפשר להגיע אליהם, אבל זה לא הכל. המערכת המתוחכמת תאפשר לכל עמותה להגיע דרך כלי סינון חכמים אך ורק למקורות הרלוונטיים עבורה, כך שאין צורך בבזבוז זמן ומאמץ בהכנת מסמכים לבקשות שהן לא רלוונטיות מלכתחילה.

פלטפורמת GetGrants

זהו הפיתוח השני והמעניין של אתר אטלס העוסק במימון דרך קולות קוראים ותמיכות ממשלתיות. מדובר למעשה על מימון לפרויקטים שונים מטעם המדינה שבוחרות פרויקטים שונים לפי קריטריונים מסוימים. המערכת של אתר אטלס מסייעת בראש ובראשונה לאתר את אותן ההצעות, משימה שהיא לא תמיד פשוטה כשעושים זאת לבד. משם היא כבר מציעה ממשק מאד נוח ליצירת הפנייה על פי הכללים הברורים וזהו חלק קריטי ביותר, שכן פניות שאינן מוגשות כראוי יסורבו ככל הנראה בסופו של עניין.

שימו לב שאת כל השירותים הללו הם מקוונים לגמרי. אתם לא צריכים להגיע לשום מקום ויכולים להיעזר בהם מהמחשב במשרד. מעבר לכך אתר אטלס מציע הכשרות שונות לאנשי הצוות במחלקות גיוס המשאבים של עמותות וארגונים ויחד עם שאר השירותים המגוונים שהוא נותן, הוא בהחלט מהווה פלטפורמה מצוינת לגיוס כספים.

בשורה התחתונה, אם תחום גיוס הכספים מאתר גם אתכם כפי שהוא מאתגר לא מעט עמותות, שווה בהחלט להכיר את האתר ולהיעזר בו. בהצלחה!