אובדן כושר עבודה: כל מה שצריך לדעת

ביטוחי אובדן כושר עבודה אנחנו קמים בכל בוקר מחדש ונוסעים למקום עבודתנו על מנת לפרנס את עצמנו ואת משפחתנו בכבוד ולצורך כך אנחנו נוהגים לרכוש ביטוחי אובדן כושר עבודה אשר נועד לסייע לטובת קבלת פיצוי, באם נגרם נזק שמשפיע על היכולת להמשיך לעבוד בטווח הקצר ובטווח הרחוק. אולם, לא פעם עובדים נופלים בין הכיסאות בעקבות חוסר הבנה וידע, ועל כן בסקירה הזו נציג לכם את כל מה שצריך לדעת אודות אובדן כושר עבודה וכן הגשת תביעה, לכל צרה שלא תתרחש.

אובדן כושר עבודה – מהו?

אובדן כושר עבודה מתייחס למצב שבו אדם אינו יכול ל להמשיך לעבוד בעקבות שינוי במצבו הבריאותי, וזאת בעקבות מחלה או תאונה אשר הובילה לאיבוד חלקי או מלא של כושר בעבודה. שימו לב כי אובדן כושר עבודה הוא סובייקטיבי ומשתנה, כאשר לעיתים מדובר באובדן כושר עבודה אשר נגרם בעקבות אירוע כמו שיתוק זמני או בעקבות תאונה אשר התרחשה לפני או אחרי הגעה לעבודה. במידה ואתם נאלצים להקטין את נפח העבודה ולא יכולים לעסוק בתחום שלכם, ישנם שני כיסויים אשר יכולים לסייע לכם להתמודד בפן הכלכלי: המוסד לביטוח לאומי לצד חברת הביטוח אשר מבטחת אתכם במסגרת של פוליסה ייעודית.

מהי הקצבה שאותה אפשר לקבל במסגרת של אובדן כושר עבודה?

אדם אשר נפגע במסגרת עבודתו ובין אם מדובר באופן זמני ובין אם מדובר באופן קבוע זכאי לקבל אלפי שקלים מדי חודש בעבור היעדרות מהעבודה וזאת מתוך מטרה להמשיך ולקלקל את עצמו ואת בני ביתו. גובה הקצבה נקבע בהתאם לדרגת הכשירות שנקבעה בוועדה לביטוח לאומי כאשר אפשר לקבל קצבה חד פעמית או קצבה לכל החיים, בהתאם להחלטה. שימו לב כי יש לכם את היכולת גם להגיש ערעור, באם הקביעה אינה נכונה, ועל כן פנייה לעורך דין המתמחה באובדן כושר עבודה הוא חיוני לטובת מימוש זכויות, והגשת תביעה. התפקיד שלו הוא לא רק לספק לכם ייצוג משפטי, אלא גם לבחון האם יש מקום להגיש ערעור, בעקבות קצבה נמוכה.

 

 

הגשת תביעה בגין אובדן כושר עבודה – כל מה שצריך לדעת

במידה ונפצעתם במסגרת העבודה ואתם רוצים להגיש תביעה לטובת קבלת פיצויים, אתם עתידים לחוות לא מעט קשיים בירוקרטים אשר נובעים מהפער העצום הקיים בין חברות הביטוח לבין ציבור המבוטחים. למעשה, חברות הביטוח מנהלות את תיק התביעה באמצעות שורה ארוכה של עורכי דין מובילים, יועצים כמו גם חוקרים פרטיים וכן מומחים בתחום הרפואה, ואילו לכם כמבוטחים יש לא פעם פער בין היכולת לממש את הזכות, בעקבות מחסור בידע או ייצוג הולם. לכן, חשוב מאוד להיות מסודרים בזמן הגשת התביעה ולדעת איך לפעול. בראש ובראשונה חשוב לאסוף את כל תיק הביטוח את כל התנאים המזכים כפי שהם מוצגים בפוליסה, כאשר אפשר לדרוש את התיק דרך חברת הביטוח שלכם. נוסף לכך, חשוב לפעול ולאסוף את כל הרשומות הרפואיות התיק הרפואי אשר מהווה כלי המרכזי במאבק למימוש זכויות, לצד איסוף של כל המשכורות האחרונות שלכם, ולאחר מכן התייצבות אצל רופא תעסוקתי.

לסיכום

במידה ונפצעתם ואיבדתם את כושר העבודה שלכם, מומלץ לפנות כבר בשלב הראשון לעורך דין אשר יבחן את המקרה שלכם ואף יסייע לכם להתמודד הן מול גורמים כמו ביטוח לאומי והן מול חברות הביטוח. מדובר בהליך מורכב ולא פעם גם מתסכל, ועל כן ליווי מקצועי הוא הכרחי לטובת מימוש זכויות.