גיוס לצה"ל מתחיל באונליין: האתר "צו ראשון" יעזור לכם להתכונן לגיוס

השירות הצבאי בישראל הוא בעל משמעות רבה בחיים של רוב האזרחים. ההשפעה של השירות נמשכת לא רק במהלכו, אלא למעשה לשנים ארוכות קדימה, אולי אפילו לכל החיים. המשתחררים מצבא החובה עושים זאת כאשר באמתחתם ניסיון רב מסוגים שונים כולל בהנהגה, פיקוד, ניהול, לקיחת אחריות, קבלת החלטות ועוד. בתחום המקצועי ניתן גם כן לקבל ניסיון בתחומים שונים כולל בכאלו אשר מאד מועילים להמשך הקריירה האזרחית. יש בצה"ל תפקידים נחשקים רבים אשר הקבלה אליהם דורשת מבחנים שונים כמו למשל מבחנים עיוניים, משחקי תפקידים שונים או גיבוש של ממש האורך מספר ימים. בכדי להגיע לאותם תפקידים נחשקים, ובכלל, בכדי להצליח בשירות הצבאי במקום שמתאים למתגייסים הטריים, צריך לערוך הכנה לצו הראשון. זהו המפגש הראשון עם הצבא ובו כבר נקבעים דברים משמעותיים שונים. את הצורך הזה בדיוק ממלא אתר בשם 'צו ראשון'. במאמר הזה נסביר מהו מציע בדיוק ומדוע חשוב לכל מיועד לגיוס להיכנס אליו.

מתכוננים למגע הראשון עם הצבא

המערכת הצבאית היא שונה מאד מכל מה שמכיר המתגייס הממוצע. היא אינה דומה לבית ספר, לחוגים שונים ואפילו לא לצופים. מדובר במערכת היררכית עם משמעת חמורה בה יש פחות תשומת לב למתגייס עצמו וציפיה שימלא אחר פקודות ויעזור לאותה מערכת לעמוד ביעדים שלה. בכדי להצליח בצבא, יש להכיר את הדברים ולהיערך אליהם באופן שיטתי. באתר צו ראשון מציעים לכם קורס מיוחד אשר יכין אתכם לצבא. לחצו כאן למידע על השירות הניתן באמצעים שונים: מפגשי תרגול דרך הזום, חומרים כתובים, מצגות, סרטונים ועוד. ניתן לעבור על חומרי הלימוד לא רק מהמחשב, אלא גם מהטלפון ובכך לנצל את הזמן יותר ביעילות. מי שעבר קורס כזה, ידע מה מצפה לו בצו הראשון וגם מעבר לכך. הוא יכיר את התפקידים השונים בצבא וידע כיצד לפעול בכדי לשפר את סיכויי הקבלה שלו אליהם. מעבר לכך, ההכנה לצו הראשון יכולה להפחית את הלחץ וההתרגשות לקראתו ובכך גם כן לשפר את הביצועים בו, להפוך את החוויה ליותר קלה ולקדם את אותם מתגייסים אל עבר התפקידים הרצויים להם.

גיוס לצה"ל מתחיל באונליין: האתר "צו ראשון" יעזור לכם להתכונן לגיוס

אתר מקיף למידע על הצו הראשון והצבא

באתר צו ראשון, יש מידע מקיף, הניתן חינם לכל מי שגולש אליו. המידע מסודר לפי נושאים שונים והוא מעודכן באופן שוטף על ידי מומחים שונים בתחום. כך ניתן למשל לקרוא על נושאים חשובים מאין כמותם כמו ציוני הדפר והקב"א, ללמוד מה המשמעות שלהם ומה ההבדל בין השניים. באתר יש הסבר מפורט על הריאיון האישי. רבים מהמתגייסים לא מבינים נכון מה הכוונה באותו ראיון ומה למעשה מחפש המראיין בשאלות השונות. באתר תמצאו המלצות כיצד להתכונן לאותו ראיון בהתאם לתפקיד שתרצו למלא בצבא.

האתר מציע מדריכים שונים בנושאים היכולים לעניין במיוחד חלק מהמלש"בים, כגון 'כיצד דוחים את הצו הראשון' או מדריך על לשכות הגיוס.

חשוב לזכור שבשירות הצבאי, ההחלטות הראשונות אשר מתקבלות לגב המתגייסים יהיו מכריעות להמשך השירות. כך יוצא שדווקא בהתחלה, כאשר אין לאותם מתגייסים נסיון במסגרת הצבאי, הם עומדים בפני מבחנים וראיונות מכריעים ביותר. לפעמים, נעשות טעויות אשר נראות קטנות אבל הן חוסמות את הדרך בהמשך וחבל. הכנה לצו הראשון נותנת יתרון משמעותי בקבלה של תפקיד שהוא לא רק נחשק מבחינת המתגייסים, אלא מתאים יותר ליכולות הספציפיים שלהם ובכך היא מגבירה את הסיפוק מהשירות.