כך תמנעו כניסה של גורמים זדוניים למחשב שלכם

מי מאיתנו לא משתמש במחשב אישי ועושה איתו כל כך הרבה דברים? אנחנו משתמשים בו לשעות הפנאי להוריד סרטים ומוסיקה, משלמים איתו את החשבונות שלנו, נכנסים לרשתות החברתיות להתעדכן בחיי היומיום של המכרים שלנו וחלקנו גם עובדים איתו והוא מכיל מידע רגיש. במשפחות רבות בנוסף, הוא משמש גם יותר מבן משפחה אחד. בדיוק בגלל השימוש הנרחב והתכוף הזה ובטח מאז שכל פעולה שאנו עושים עם המחשב מתבצעת דרך האינטרנט, היום יותר מתמיד חשופים המחשבים שלנו לחדירה של גורמים זדוניים. במקרים מסוים אלו יכולים להיות וירוסים שישבשו את הפעילות התקינה של המחשב, במקרים אחרים אלו יכולים להיות פצחנים (האקרים) שינסו לסחוט מאיתנו כל מיני דברים (בעיקר כסף) ולפעמים גם יכולים לנסות ולגנוב את המידע הכי רגיש שברשותנו. למרבה המזל, יש כמה צעדים שאם נוקטים בהם אפשר בלי ספק להימנע מהמצב הלא כל כך נעים הזה של כניסה גורמים זדוניים למחשב. בואו נלמד איך אפשר לעשות את זה.

בחירה בספק אינטרנט איכותי

כאמור, מרבית הגורמים הזדוניים המנסים להיכנס למחשב שלנו עושים זאת דרך רשת האינטרנט. הדרך הראשונה והחשובה ביותר לוודא שהרשת בטוחה היא לבחור בספק מנוסה ואיכותי הידוע ברמת אבטחה גבוהה. כך למשל חוות דעת על ספק אינטרנט ITC מראות לנו שהגולשים שבחרו בו, דיווחו על רמה גבוהה של אבטחה ביחס לספקים אחרים. כמובן שיש עוד צעדים חשובים שחשוב מאד לקחת, אבל שלא יהיה ספק כי מדובר בצעד הראשון והחשוב ביותר בתהליך ההגנה על המחשב שלכם.

למנוע כניסת גורמים זדוניים

תוכנות אנטי וירוס ואבטחה

אל תסתפקו בתוכנות שמגיעות עם המחשב שרכשתם כי הן לרוב בסיסיות למדי ולא מספקות הגנה איכותית כל כך. בנוסף, יש תוכנות ומנגנוני הגנה שונים מעבר לאנטי וירוס שיגנו על המחשב שלכם בצורה טובה. אפשר אגב להתייעץ בהחלט עם ספק האינטרנט שלכם בנושא. ספק אינטרנט ITC למשל מספק שירותי הגנה נוספים רבים מעבר לחיבור לאינטרנט ובנוסף גם יודע להתאים את האבטחה לכל משתמש ולאופי השימוש במחשב. בנוסף, נציגים של ספק איכותי ידעו לייעץ ולהמליץ לכם בסבלנות מרובה על הפתרונות הנכונים לכם. בכל מקרה, מומלץ שלא להישאר זמן רב בלי האבטחה הזו שהיא כל כך חיונית לשמירה על המחשב שלכם.

שמרו על המחשב שלכם כשאתם מחוץ לבית

דרך קצת פחות נפוצה אבל שבלי ספק עדיין קיימת לחדירה של גורמים עוינים למחשב היא בצורה ישירה, וכאן זה באמת לא משנה אם בחרתם בהוט, ITC או כל ספק אחר וכמה הוא איכותי, מפני שהפריצה נעשית אוף ליין. מספיק שאדם כלשהו מכניס דיסק און קי למחשב כשלא שמתם לב והוא יכול להכניס תוכנות זדוניות או לגנוב מידע. לכן כשאתם מחוץ לבית, לעולם על תשאירו את המחשב לבד ובטח שלא פתוח ומוכן לשימוש.

נגישות