בית חכם: המערכות המשוכללות שישדרגו את הבית שלכם

אין ספק שהטכנולוגיה שינתה את החיים של כולנו מקצה לקצה. כיום, אנשים נעזרים בחידושים טכנולוגים ומערכות מתוחכמות בכל תחום בחיים כמעט, מה שהופך אותם לנוחים ופשוטים הרבה יותר כתוצאה מכך. כמעט כולנו משתמשים בטלפון החכם לכל פעולה שהיא, החל מניווט ועד לתשלום על המוצרים שאנו קונים, אנו נעזרים במערכות מתוחכמות בכלי הרכב בהם אנו נוסעים, ואפילו שוטפים ומנקים את הבית עם רובוטים חכמים ומשוכללים. ועם זאת, נראה שדווקא בתחום הזה של ניהול ותחזוקת הבית, רובינו (אפילו אלו שאימצו לחיקם את מרבית הטכנולוגיות העדכניות), עדיין לא מכירים את האפשרויות הרבות הקיימות ולא מנצלים אותן לטובתנו. על כן, מי שרוצה להפוך את החיים בבית לנוחים ונעימים הרבה יותר, בהחלט צריך להכיר את האפשרויות הרבות שנותן לנו בית חכם, ואנו רוצים להסביר על המערכות המשוכללות שיכולות לשדרג את הבתים של כל אחד מאיתנו.

השליטה המושלמת במוצרי החשמל בבית

בואו ננסה להבין קודם כל מהי בכלל המשמעות של בית חכם ולמה מדובר בפתרון כל כך יעיל ונוח. ניקח לדוגמא את סומפי, חברה שמספקת שירותים מקצועיים בתחום הבתים החכמים, ומציעה פתרונות מקיפים ויעילים. מה שהם מציעים בעצם, זה חיבור של מרבית המוצרים החשמליים בבית למערכת אחת, כך שניתן לשלוט בהכל בקלות רבה ואפילו מרחוק. אלו הן באופן כללי האופציות שעומדות בפנינו עם יצירת מערכת בית חכם:

שליטה נפרדת על כל חדר או מכשיר

האפשרות הזו נותנת לנו בעצם לשלוט בכל חדר בנפרד באמצעות שלט ייעודי או דרך הטלפון החכם. זה מתאים בבתים גדולים ובבתים בהם יש מספר דיירים וכאשר רוצים לתת את האפשרות לכל אחד לשליטה אישית על המוצרים השונים.

שליטה מרכזית

זוהי אפשרות נוחה במיוחד המרכזת למעשה את כל הרכיבים החשמליים יחד. הכל מחובר למערכת, ובאמצעות שלט חכם ייעודי ניתן לשלוט בכל אחד מהמכלולים החשמליים השונים בבית ולא צריך שיהיה שלט או כפתור ייעודי לכל אחד מהדברים.

שליטה במערכת בית חכם דרך טלפון חכם

זוהי אופציה נפלאה שמתאימה להרבה מאד אנשים, שכן רובינו עושים פעולות שונות כיום אך ורק שדרך הסמארטפון. בדומה לשימוש בשלט ניתן להפעיל ולכבות את כל המכשירים מאותו המקום רק שכאן זה הטלפון שלנו, והיתרון הגדול כאן הוא שניתן לבצע פעולות גם מרחוק, כך שאם שכחנו משהו דולק ויצאנו מבית אנו יכולים לכבות אותו בלי שנצטרך לחזור.

אלו מוצרים ניתן לחבר למערכת בית חכם?

ובכן, האפשרויות כאן הן בגדול אינסופיות, ועם הזמן אפשר לחבר כמעט כל דבר למערכת. עם זאת, בשביל להתחיל בצורה נוחה ובטוחה אנו ממליצם להתחיל עם תריסים ווילונות חשמליים, עם שערים חשמליים לחניה שלכם ועם גופי התאורה בבית.

המילה האחרונה בתחום הבית החכם

חשוב לדעת כי חידושים בעולמות הבית החכם מפציעים על בסיס קבוע, ושווה להתעדכן ולעקוב אחרי הדברים שמעניינים אתכם. כך למשל מערכות קונקסון מבית סומפי מאפשרות לתזמן את פעילות הבית דרך 30 ערוצים שונים, מקלטים מיוחדים שיכולים להפוך מנועים של תריסים ווילונות חשמליים לאלחוטיים, מערכות אבטחה מתקדמות לבית שהן חלק מהמערכת הכוללת של בית חכם ועוד.

בשורה התחתונה מדובר על אחד התחומים המעניינים ביותר בשנים האחרונות בעולם הטכנולוגי, ונראה שעם השנים זה יהפוך לדבר נפוץ ושגרתי. אם אתם רוצים להפוך את החיים שלכם בבית לנוחים ופשוטים יותר לניהול, אנו בהחלט ממליצים לשקול את האפשרות הנפלאה של מערכות בית חכם.