כיום ידוע שעולם המחשוב אינו עומד בקצב של עצמו, כאשר שירותי ענן אינם מפסיקים להתחדש ולהתייעל. מכאן שכל עסק מקצועי שמודע לאופציות הטכנולוגיות שוקל בחיוב להעביר את השרתים ואת שירותי הטלפוניה ישירות לענן, ולכך ניתן למצוא אינספור סיבות משכנעות.

 ראשית עלות

איך שלא תבחנו את הסיטואציה, תמצאו ששירותי ענן פשוט יותר זולים, ובנוסף ישנה שקיפות מלאה, כזו שמסייעת לדעת מראש כמה נדרש לשלם מדי חודש, וזאת כי שירותי שדרוגים, תחזוקה ורישיונות מוטמעים ברמת השירות הבסיסית. כך למשל לקוחות חברת gns (חברת תשתית מחשוב ענן מובילה וותיקה) פיתחה תהליכי אוטומציה מקיפים, עובדה שבין היתר מסייעת להשיג עלויות נמוכות מבלי להתפשר לרגע על רף היציבות והביצועים, משמע שירותי ענן גם מציעים יותר וגם דורשים פחות.

 נוחות והתייעלות

שירותי ענן מאפשרים לנהל מו"מ רק מול ספק אחד ואף לחתום רק על חוזה יחיד מול ספק בודד, משמע כבר אין צורך להתנהל מול שפע של ספקים. כמן כן, מבחינת טכנולוגיה, באמצעות הענן קל מתמיד להתעדכן ביכולות הטכנולוגיות המקיפות, כך שהרבה פעמים העסק זוכה למגוון שכלולים מבלי שהוא אפילו מודע אליהם, ועל כן יורדת דאגה משמעותית מסדר היום.

שליטה מלאה

באמצעות שירותי ענן ניהול משאבי המחשוב של משתמשי הקצה מתייעלים, וזאת בזכות העובדה שהניהול של מגוון נדבכים, קרי תוכנה וניהול מערכות אחסון, נהיים הרבה יותר פשוטים, מדויקים ומהירים. כמו כן, גם אם צצה בעיה, שירותי ענן מספקים פתרון יחסית מידי, ואף כמעט שכבר אין סכנה לנפילת השרת.

cloud

דיוק צרכים בלחיצת כפתור

במערכות המקומיות כאשר נדרש להתאים את משאבי המחשוב, אין מנוס מטיפול פיזי שכרוך בהוצאות יקרות. לעומת זאת, כיום באמצעות שירותי ענן מתאפשר תוך כדי לחיצת כפתור לבצע את הפעולה הרצויה, כך שגם זמן יקר ערך נחסך, גם הוצאות נחסכות וגם הידיעה שהפעולה כה פשוטה לביצוע מניעה את העסקים לדייק את המענה הרצוי.

חסינות מלאה

שירותי ענן אינם פיזיים ועל כן ניתן להיות בטוחים שהכול מוגן, משמע ניתן לדעת שגם אם תפרוץ במשרד שריפה, גם אם המבנה יקרוס, גם אם תיווצר הצפה או פשוט החשמל ייפול, הרי שיכולות העסק יישמרו, וזאת כי הענן מהווה שכבת הגנה בלתי חדירה. מכאן שגם בפן התפישתי טוב לדעת שאין שום סכנה. כמו כן, אם העסק עובר מקום, לפחות משימה אחת יורדת מסדר היום, שירותי ענן מאפשרים המשכיות מידית.

מיישרים קו

בשוק של היום עסקים מבצעים טרנספורמציה דיגיטלית, ופה נחדד ששירותי ענן מסייעים לשמור על הצרכים הקיימים ואף על הצרכים העתידיים, וזאת מבלי להתחיל להתעסק עם החלפה של תשתיות, כך שניתן לשמור על רף גבוה ביתר קלות וללא הוצאות משמעותיות.

קראו עוד האם קידום אתרים בגוגל הוא חובה

נגישות