המדריך למתחילים: כל מה שצריך לדעת על שירותי ענן

הצלחה של עסק תלויה בהרבה גורמים – מודל עסקי חכם, מוצר בעיצוב יצירתי, שירות ברמה גבוהה ועוד רבים אחרים. אלו הגורמים שמרבים לדבר עליהם ולהזכיר אותם במאמרים, ספרים ואפילו בלימודים האקדמיים במנהל עסקים. אחד הגורמים שלא מקבל תשומת לב כזאת הוא הסדר והיעילות בה מתבצעים התהליכים העסקיים. זהו נושא שלא מושך הרבה עניין – תמיד יהיה יותר מעניין לדבר על עיצוב או רעיונות עסקיים נועזים. מי שמנהל עסק, יודע בדיוק למה הכוונה. במאמר הזה נבחן שירות עסקי שיאפשר לעסק שלכם להתייעל ובכך פשוט להיות עסק יותר טוב. לא מדובר באימוץ של טכנולוגיה לשם הטכנולוגיה, אלא בשירות המבוסס כבר על ניסיון עסקי של שנים. אם מעניין אתכם לשמוע על שירותי ענן ועל המקומות הכי טובים להתעדכן בנושא, המשיכו לקרוא.

צוללים לנושא מחשוב בענן

שירותים בענן הוא שם כולל למגוון רחב של שירותים עסקיים וגם ללקוחות פרטיים אשר יש להם מאפיין ברור משותף: הם מעבירים את הנטל של שמירת הנתונים הדיגיטליים ועיבודם מהמחשבים המקומיים אצלנו בעסק או הבית, אל שרתי החברה. זה מאפשר הרבה מאד יתרונות ושימושיות: גיבוי נתונים, חיסכון בהוצאות מחשוב, עבודה מכל מקום, מספר משתתפים רב במיקומים שונים ועוד.  הסוגיות הללו מעלות שאלות רבות בתחומים שונים: טכנולוגיה, משפטיים, משאבי אנוש ועוד רבים. יש לסוגיות הללו משמעות לאנשים פרטיים ובוודאי ללקוחות עסקיים. הקשיבו לפודקאסט "מדברים עננים" בכדי להיכנס לעובי הקורה ולהבין לעומק את אותן סוגיות. הפודקאסט נסוב כולו סביב הנושא של מחשוב בענן. הוא מעדכן בחדשות מהתחום ומביא אורחים מעניינים. ישראל היא כידוע מרכז הייטק עולמי ולכן ניתן להגיע לאורחים עם הרבה ידע מהתחום ולערוך איתם דיון מעניין בעברית. כזה הוא בדיוק הדיון שנערך עם אבי אברה ואורית ירון מחברת אאוטבריין. זהו פרק המביא סיפור מקרה של מעבר ממרכז מחשוב למחשוב ענן. בפרק אחר, תשמעו שיחה עם עו"ד יורם הכהן, מנכ"ל איגוד האינטרנט הישראלי. לאיגוד יש נגיעה לכל תחומי הרשת בכללם שירותי ענן.

מקורות מידע נוספים

מקורות מידע טובים נוספים יכללו כתבות בנושא מחשוב ענן. אנחנו יכולים להמליץ בחום על המגזין האינטרנטי גיקטיים. הוא כותב על שלל נושאים טכנולוגים ובתוך כך מגיע לנושא מחשוב הענן באופן שוטף. הכתבות בו מעמיקות מצד אחד, אבל מיועדות עדיים לקהל הרחב ולא לקומץ אנשי מקצוע. בכתבה מדצמבר 20 למשל, אנחנו נחשפים לכך ששליש מהארגונים הגדולים אינם מגבים את שירותי הענן על ידי גורם שלישי. זוהי נקודה מאד מעניינת שבעלי עסקים קטנים רבים אינם נותנים עליה את הדעת – האם לשים 'את כל הביצים' בידי חברת שירותי ענן אחת? אם זה נשמע מעניין, תמצאו בגיקטיים עוד מאמרים רבים בנושא.

מקור מידע נוסף לנושא יכול להיות הערך בוויקיפדיה הנקרא בפשטות 'מחשוב ענן'. הערך בעברית מקיף ביותר ומי שקורא גם באנגלית, יוכל לקבל עוד מידע מורחב נוסף בערך האנגלי. הוויקיפדיה היא מקום טוב בשביל לעשות לנו סדר בנושא או להבהיר מושגים המוזכרים במאמרים או פודקאסטים מקצועיים. כך למשל תוכלו לבנות את בסיס הידע שלכם בנושא ולהבין למה מתכוונים כאשר אומרים 'ארכיטקטורה של צרכן מחשוב ענן' לדוגמה.

 

לבסוף, תוכלו תמיד להתעדכן גם מאתרים של נותני שירות בתחום. צריך לזכור שיש לחברות הללו אינטרס מכירתי שמשפיע גם על המידע במאמרים. היתרון כאן הוא שניתן לקרוא על שינויים, פיתוחים, השקות ותוכניות לעתיד באופן עדכני ומתומצת.